تبلیغات
وبلاگ بزرگ تفریحی ممسنی - رستم دات کام - متن کامل سخنرانی عبدالرضا مرادی قبل از آغاز انتخابات
 
وبلاگ بزرگ تفریحی ممسنی - رستم دات کام
یک سنگ بر پیشانی سنگی کوه خورد .. کوه خندید و سنگ شکست .. یک روز کوه می شکند، خواهی دید...
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


لرهای فارس نشین در تمام زمان موجودیت منطقه خود ، یا حکومت مستقل داشته اند نظیر اتابکان لر بزرگ و یا در حکومتی سهیم بودند نظیر آل بویه و زندیه و یا اینکه تبعیت از مرکز نداشتند و اگر حکومتی بر آنها می گذشت گذرا و موقت بود. بارون دوبد در سفر نامه خود لرستان - خوزستان می گوید :«اکنون به سرزمینی گام می نهادم که به ندرت زیر پایی لگد خورده بود و می خواستم به میان نژادی از مردم یاغی و بیابانی یعنی طوایف کوه نشین ممسنی و کهگیلویه و بختیاری قدم بگذارم.»(بارون دوبد، سفر نامه لرستان و خوزستان ، ص 138)

مدیر وبلاگ : سردار ایرانی ش
مطالب اخیر
نظرسنجی
از كجای این خاك پرگهر مهمونم شدید دوست خوبم؟
 وقتی پیام من را معاون وقت فرماندار که الان فرماندار رستم است، به مجری داد که قرائت کند یک آقایی آمد و این پیام را گرفت و مچاله کرد. چون نام مرادی پای این کاغذ بود. حالا من یادواره شهدا را فراموش کرده‌ام و حضور پیدا نکردم 

بعضی ها اشاره کردندکه، شما بروید درفلان شهرستان همجوار دست فلان آقا را ببوسید،قطعاًمشکل شما حل میشود ،من عزت و افتخار ممسنی ورستم رافدای پست ومقام نکردم ونخواهم کرد. این آقایانی که فکرمی کنند مافیای قدرت هستند و همیشه در قدرت هستند بدانند مردم اینها را می‌شناسند، اینها خوار و ذلیل خواهند بود، گزارشاتی که اینها نوشتند، بعداً برای مردم رو می‌شود، به مردم ارائه می‌شود تا مردم هم اینها را بشناسند. من از ناحیه‌ی اشخاص حقیقی هیچ مشکلی نداشتم، اشخاص حقیقی هم اگر نوشتند اصلاً مورد توجه قرارنمی‌دهم ولی آن اشخاص حقوقی که شیطنت کردند بدانند  که مستنداتشان را دارم و در دادگستری شکایشان را خواهم کرد تا به سزای اعمالشان برسند.
متن کامل سخنرانی عبدالرضا مرادی قبل از آغاز انتخابات

من عزت و افتخار ممسنی و رستم را فدای پست ومقام نکردم و نخواهم کرد

أعوذُ بِاللَهِ مِنَ الشَّیْطانِ الرَّجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی هَدَانَا لِهَذَا وَ مَا كُنَّا لِنَهْتَدِیَ لَوْ لاَ أَنْ هَدَانَا اللَّهُ‏

مقدمه: (1) قبل از هر چیزی تقدیر و تشکر دارم از همه‌ی عزیزانی که امروز حضور پیدا کردید  و تشریف آوردید تا چند دقیقه‌ای در محضرتان باشیم و نكاتی را خدمت شما عرض نماییم. از صمیم قلب از همه‌ی عزیزان تقدیر و تشکر می‌کنم.

صحبت ها در سه بخش ارائه می شود:

یك بخش از صحبت ها پیرامون وظیفه نمایندگی است. بخش دیگر راجع به « رد صلاحیت » هاست و بخش سوم در رابطه با انتخابات است.


استحضار دارید حقیر در سال 82 درست زمانی که نام‌نویسی نامزدهای انتخاباتی برای دور هفتم مجلس شورای اسلامی شروع شده بود، این تکلیف را بر دوش خود احساس و در انتخابات دوره‌ی هفتم نام نویسی کردم.  50 روز از دادگستری مرخصی گرفتم و در آن 50 روز توانستیم تعدادی از روستاها را سرکشی کنیم و خدمت مردم عزیز ممسنی آن زمان برسیم. (الان هم ممسنی است و هم رستم) با عنایتی که مردم در آن زمان داشتند در یک فاصله‌ی بسیار کم که فرصت انتخابات در آن نبود، مردم قریب به 14 هزار رای  به ما دادند.

همه استحضار دارید که حضور در انتخابات ممسنی و رستمبا وجود 750 روستا و در یک رویه‌ی غلطی که از مدت‌ها قبل شروع شده، مستلزم این است که باید به تمام روستاها سرکشی کنی و در تمام روستاها باید تک تک خانواده‌ها و یا بعضاً، تک تک فامیل‌ها را ببینی و مذاکره کنی تا بتوانی توفیقی نزد مردم کسب بکنی ؛ اما در آن زمان کوتاه و با جو بسیار مسمومی که ایجاد شده بود، مردم آن عنایت ویژه را به ما داشتند و 14 هزار رای به دست آوردیم.

در دوره هشتم هم بنا بر تکلیفی که احساس شد، مجدداً حضور پیدا کردیم و این بار با فرصت بیشتری و دیدارهای بیشتر با مردم ، برای اولین بار بود در طول تاریخ انتخابات ممسنی در مرحله‌ی اول انتخابات، یک نفر بتواند با 48 درصد آرا منتخب مردم شود. تعداد آرای حقیر 51 هزار و قریب ششصد رای بود . شاید بعضی از دوستان و نمایندگان محترم  گذشته بعضاً (آرایشان) از لحاط تعداد بیشتر بود. اما از لحاط درصد کمتر بودند.  ( 48 % آراء را مردم به ما دادند و 42 % را به نماینده محترم دوره هفتم) و این خود موید این است كه در انتخابات دوره هشتم مردم با یك شور و شوق و احساس ویژه به صحنه آمدند و  وحدت و صمیمیت خود را به منصه ظهور رساندند. در چهار طایفه از پنج طایفه‌ی ممسنی رای اول را داشتیم و خود این مطلب دلیل بر این است که مردم در شهرستان‌های ممسنی و رستم نگاهشان، نگاه طایفه‌ای نبوده و نیست.

حالا بعضی‌ها می‌آیند و در گزارشات بی‌تقوایی می‌کنند  و چهره‌ی این شهرستان و شهرستان رستم را یک چهره‌ی طایفه‌ای به مردم و مسئولین ارائه می‌دهند و این بی‌انصافیِ  در حق این مردم شریف است که علی رغم این که این مردم در انتخابات‌ها بدون نگاه طایفه‌ای وارد میدان می‌شوند، بیاییم و آنها را قبیله گرا تلقی بکنیم.

در انتخابات دور نهم از ابتدا قصد نام‌نویسی نداشتم . در همین عید نوروز سال 90 آمدیم و به تعدادی از دوستان که در بحث‌های اداری و امور اجتماعی و سیاسی ما را همراهی می‌کردند توصیه کردیم که دوستان عزیز، به سراغ کس دیگری بروید و کس دیگری را انتخاب بکنید و هر کسی را هم که انتخاب کردید ما حمایت می‌کنیم و ما منصرفیم از این که بخواهیم در انتخابات حضور پیدا بکنیم، منتهی دوستان اصرار کردند و خیلی‌ها فشار آوردند بر این موضوع که شما باید در انتخابات دور نهم حضور پیدا بکنید.

بعد از بررسی‌هایی که داشتم باز این تکلیف را بر دوش خود احساس و بنابر وظیفه‌ حضور پیدا کردم و برای انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی نمودم. بر این اساس بود که آمدیم و داوطلب انتخابات دور نهم شدیم. اما برگردیم به اصل موضوع . سه بخش مطلبی كه باید خدمت شما عرض نمایم.

بخش اول : وظیفه نماینده ی مجلس

استحضار دارید که نماینده مجلس و به طور کلی مجلس شورای اسلامی یک وظیفه‌ی اساسی بر عهده دارد و آن هم کار قانون‌گذاری برای مملکت و بعد هم نظارت بر اجرای قانون و مسئولین اجرایی است تا از چارچوب قانون خارج نشوندو به وظیفه‌شان عمل کنند. یک « وظیفه‌ی عرفی -  قانونی » هم برای نمایندگان مجلس پیش‌بینی می‌شود. حالا توضیح می‌دهم که به چه علت می گوییم « وظیفه‌ی عرفی -  قانونی» .

نماینده مجلس وقتی که انتخاب می‌شود در ابتدای دوره‌ی نمایندگی‌اش بر اساس اصل 67  قانون اساسی در پیشگاه  قرآن کریم سوگند یاد می‌کند که وفادار به نطام جمهوری اسلامی و قانون اساسی باشد و پاسدار ودیعه‌ای باشد که ملت به او سپرده است. ما در طول دوره‌ی نمایندگی همیشه اوقات این مدّنظرمان بود و به این وظیفه به خوبی عمل و سعی کردیم از این امانتی که مردم سپرده‌اند خوب دفاع و پاسداری بکنیم. من امروز پشت این تریبون بعضی مسائل را خدمت شما عرض می‌کنم. در خیلی از مجالس و محافل، نشریات، بعضی از هواداران کاندیداهای محترم، خودشان (کاندیداها) در بعضی از محافل و مجالس ما را متهم کرده‌اند به این که نماینده‌ی ممسنی و رستم در مجلس ظهور ندارد، صحبت نمی‌کند، کسی حرفش را نمی‌شنود. من خدمت شما عرض می‌کنم که شما قضاوت کنید.

آیا بیش از 60 مرتبه در صحن علنی مجلس و در قالب‌های مختلف صحبت کردن، این عدم حضور نماینده مردم بزرگ ممسنی و رستم هست؟ اگر صحبت کردن بر این است که نماینده برود پشت تریبون مقدس مجلس ، نطام اسلامی را زیر سوال ببرد و به مسئولین نظام بخواهد بد و بیراه بگوید، خوب ما از این کارها نکرده‌ایم و هیچ وقت هم نخواهیم کرد. اگر صحبت کردن به این است که بخواهی شیره سر مردم بمالی، سیاسی کاری بکنی، صداقت در گفتار نداشته باشی، ما اهل این مطلب نبوده‌ایم، ما با صداقت با مردم رفتار کردیم، ما بر اساس تربیت دینی و خانوادگی که داشته‌ایم، یاد گرفته‌ایم که با مردم رو راست باشیم و مثل آیینه شفاف.

اشاره کرده‌اند که نماینده ممسنی و رستم در مجلس در استیضاح وزرا نقشی نداشته. چهار طرح استیضاح را من امضا کردم، دو طرح از آن چهار طرح در صحن علنی مجلس مطرح شد، یکی منجر به استیضاح وزیر مربوطه شد و دیگری هم همان‌طور که استحضار دارید با یک رای کمتر به نتیجه نرسید و در همان طرح استیضاح، حقیر نیز به عنوان یکی ازطراحان استیضاح در صحن علنی مجلس به لحاظ بی‌عدالتی در توزیع بودجه صحبت کردم.

گفتند که نماینده در مجلس تذکر نمی‌دهد، چندین تذکر هم به آقای رئیس‌جمهور و هم به وزرا در طول ایام خدمت در مجلس به عنوان وکیل شما داشته‌ام. در کمیسیون‌ها بررسی کنید، بیشترین مسئولیت را نسبت به ادوار مختلف مجلس در حوزه‌ی انتخابیه داشته‌ام. در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی عضو و نایب رئیس این کمیبسیون بوده‌ام. سه سال متوالی عضو کمیسیون تلفیق بودجه کشور، یک سال عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه کشور که همین یک سال هم تشکیل شد.( در  دوره هشتم مجلس فقط یك بار قانون برنامه پنچ ساله به تصویب رسیده است.) عضو کمیسیون بررسی طرح نظارت بر نمایندگان مجلس، از همه‌ی نمایندگان مجلس یک کمیسیون مشترکی را تشکیل دادند و 23 نفر عضو داشت برای بررسی طرح نظارت بر نمایندگان مجلس و بنده عضو بودم، کمیسیون مشترک راجع به تغییر نظام انتخاباتی مجلس شورای اسلامی که باز هم حقیر عضو بودم یا كمیسیون مشترك بررسی لایحه تجارت،

اینها خلاصه‌ای از کارهایی بود که درمجلس انجام شد و بیش از 15 مرتبه در صدا و سیما در برنامه های زنده و غیرزنده به نمایندگی از شما مردم صحبت کرده‌ام.

اما وظیفه‌ی دیگر نماینده‌ی مجلس یک « وظیفه عرفی-  قانونی»  است، چرا من می‌گویم« عرفی- قانونی»؛ از این جهت که در بین مردم عرف است و مرسوم بوده، رویه شده‌است که نماینده باید پیگیر امور اجرایی باشد و کارهای عمرانی و کارهای فردی مردم را دنبال کند. این عرفِ بین مردم است ، و چرا می‌گویم قانونی چون در قانون ابزارهایی وجود دارد که آن ابزارها خود دلیل بر این است که نماینده باید پیگیر امور منطقه‌ای هم باشد، چرا، چون در آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که قانون است، اشاره می‌کند که نماینده می‌تواند هم سوال ملی داشته باشد هم منطقه‌ای. آیا سوال منطقه‌ای غیر از پیگیری امور عمومی در منطقه و حوزه انتخابیه نماینده است، هر کس که ادعا دارد که سوال منطقه‌ای غیر از این است بیاید و استدلال کند. پس خود این مطلب دلیل بر این است که تلویحاً در قانون پیش‌بینی شده است که نماینده باید پیگیر امور حوزه‌ی انتخابیه‌اش باشد. در این راستا ما تلاش‌های بسیار زیادی کرده‌ایم.

توجه به جوانان؛ من می‌دیدم که جوانانِ  بسیار مستعد و توانمندی در ممسنی و رستم وجود دارد که اگر اینها هدایت شوند، بخصوص در امر ورزش که ما مشاهده می‌‎کردیم بیش از 70 قهرمان ملی در سطح کشور داریم؛ بر همین اساس توجه به جوانان به عنوان یک وظیفه، برنامه‌ی کاری حقیر بود و در این 4 سال، پیگیری برای امور ورزشی، تقویت تیم‌های ورزشی برای توسعه‌ی اماکن ورزشی{مد نظرم بود}، استادیوم شماره 2 در حال ساخت است، استخر سرپوشیده نیز در حال ساخت است، سالن بوکس افتتاح شده است، برای احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال، سالن 1200 نفره ورزشی دستوراتی از وزیر گرفته‌ایم. سالن ویژه بانوان که آقای وزیر دستور احداث آن را صادر کرده‌است. اینها همه به خاطر توجه به جوانان است.

تلاش برای رفع محرومیت در حوزه انتخابیه؛ شما می‌دانید و استحضار دارید که در 15/2/87 مقام معظم رهبری به ممسنی مشرف شدند. در این شهرستان آن چیزی که بیش از همه باعث ناراحتی ایشان شد ،محرومیت شهرستان ممسنی بود، رستم هم در آن زمان بخشی از ممسنی بود. یعنی هم رستم و هم ممسنی محرومیتشان برای مقام معظم رهبری ملموس و قابل مشاهده بود. بر همین اساس هم تاکید کردند که دولت باید توجه ویژه کند، تاکید به تلاش مضاعف، جبران کوتاهی های گذشته در صحبت‌های مقام معظم رهبری نمایان بود. خوب من وظیفه داشتم که به نمایندگی از این مردم برای رفع محرومیت تلاش کنم.

کارمندان عزیز دولت می‌دانند که در سال 86 محرومیت این شهرستان را حذف کردند. با مکاتبات متعدد، هیئت دولت، محرومیت این شهرستان را به تصویب رساندند.( محرومیت نقاط شهری بحث دیگری است که در کل کشور نقاط شهری را مستثنی کرده‌است.)  در جهت رفع محرومیت برای کارهای عمرانی تلاش زیادی شد. ما یک پروژه‌ی ملی در شهرستان‌های ممسنی و رستم نداشتیم. بیش از 10 ردیف ملی در بودجه‌ی کشور در این سه سال و اندی كه گذشت ایجاد شد. پروژه‌هایی که تا زمانی که به اتمام برسند اعتبار می‌گیردفقط لازم است پایش و كنترل شود تا اعتبار اینها كم نشود، و بعضی از پروژه‌های دیگر که قطعاً و یقیناً در سال آینده در بودجه‌ی کل کشور قرار می‌گیرد، مثل راه‌آهن فارس- خوزستان.

یك کار بزرگی که شما ملاحظه کردید، سال‌های سال مردم چشم انتظارش بودند، آرزوی دیرینه‌ی مردم بود، سد پارسیان بر روی رودخانه فهلیان بود كه کلنگ زنی شد و در حال تجهیز کارگاه هستند و ان‌شا‌الله کار ساخت این سد هم به اتمام می‌رسد ، این كار در این دوره شروع شد و اتفاقاً خدمت شما عرض کنم یکی از موارد«رد صلاحیت» من همین مورد بود، برای مردم خدمت کردن.

آب رسانی به مناطق مختلف روستایی: خشکسالی باعث شده بود که چاه‌های تامین کننده آب بسیاری از روستاها در هر دو شهرستان خشک بشود. با همکاری مسئولین اجرایی ، فرمانداران عزیز و نیروهایی که در ادارات وجود داشتند، تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا آب‌رسانی به مردم قطع نشود و مردم بتوانند از آب شرب بهره‌مند بشوند. برای تامین آب  دام و باغ مردم پیگیری کردم.

گاز رسانی به روستاهای مختلف: بعضی از روستاها باور نمی‌کردند کار گازرسانی برای آنها شروع شود. گازرسانی به دشمن زیاری تصویب و تامین اعتبار شد و مناقصه‌اش در حال انجام است و ان‌شاالله در ایام باقی مانده از دوره نمایندگی کار گازرسانی به دشمن زیاری هم شروع شود.

در مورد بهسازی روستاهای مختلف، عمران شهری، شهر ما چهره‌ی روستایی داشت و محله‌های شهر روستا بودند  در عمران شهری به این مردم خدمت شد. در عمران شهری قریب 5 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای شهرهای نوراباد، خومه‌زار و مصیری داشتیم و روستای خومه‌زار به شهر ارتقا پیدا كرد و خیلی موارد دیگر.

کارهای فرهنگی، مذهبی و آموزشی: برای توسعه مراکز آموزش عالی اقدام گردید و هم دانشگاه‌های موجود توسعه پیدا کرد و دانشگاه دولتی راه اندازی شد و آموزشکده پیراپزشکی به دانشکده ارتقا یافت. در کارهای فرهنگی-مذهبی در این شهرستان مثل جشنواره فیلم رشد که هر ساله در آموزش و پرورش انجام می‌شود فعالیت شد ، با حضور امام جمعه محبوب و محترم و فرماندار محترم شهرستان و بعضی از خیرین و افرادی که در امور دینی فعالیت می‌کردند، پیگیری برای تکمیل حسینیه‌ها و مساجد انجام گرفت که به بخشی از آنها اعتبار تخصیص داده شد و بخش دیگر در حال تخصیص دادن هستند.

وفاداری به اصول و ارزش ها و خانواده شهداء و ایثارگران: در بحث وفاداری به ارزش‌ها و حصول و آرمان‌های و خانواده شهدا و ایثارگران، مردم و خانواده محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران را باید قدر بشناسیم. در یادواره‌هایی که برگزار شد، شاید من حضور چشمگیر و ملموس نداشتم اما همین یادواره شهدایی که در شهرستان های ممسنی و رستم برگزار شد، پیگیری از طریق افراد خیر و کمک‌های مالی برای برگزاری یادواره شهداء صورت گرفت و حضور در یادواره شهدای شهرستان ممسنی و سخنرانی در یادواره شهدا. بعد ببینید بعضی از کوردلان که حسادت چشم‌هایشان را پرکرده در جلسات‌شان، در مجامع‌شان و در محافل‌شان نشستند و گفتند: سه یادواره های شهدا در استان فارس و شهرستان های ممسنی و رستم برگزار شد و نماینده ممسنی و رستم حضور پیدا نکرد.

آقایی که ادعا داری در یک جای مقدس خدمت می‌کنی، به تو می‌گویم، بدان که من ایثارگر بودم، رزمنده بودم، 13 سالگی به جبهه رفتم، چهار مرتبه به جبهه رفتم، افتخار می‌کنم به اینکه چفیه گردنم بوده، افتحار من خانواده شهداء جانبازان و ایثارگران است ، تو می‌روی و در پشت درهای بسته جلوی چند نفر می‌گویی: مرادی ،نماینده شهرستان های ممسنی و رستم در یادواره شهدای استان و شهرستان شرکت نکرد. من می‌خواهم این حرف ها را بزنم که مسئولین جمهوری اسلامی بدانند که چه کسانی دارند به نطام جمهوری اسلامی ایران خیانت می‌کنند. من در یادواره شهدای شهرستان ممسنی سخنران بودم، آقای عزیزی که گزارش دادی حداقل انصاف نداشتی که گزارش بدهی مرادی در یادواره شهداء سخنرانی کرد. در یادوراه شهدای رستم به لحاظ حضور در کمیسیون تلفیق حضور نداشتم، پیام نوشتم، پیام دادم، به امام جمعه محترم شهرستان رستم زنگ زدم و گفتم: من نمی‌رسم، زحمت بکشید این پیام را بگویید بخوانند. وقتی پیام من را معاون وقت فرماندار که الان فرماندار رستم است، به مجری داد که قرائت کند یک آقایی آمد و این پیام را گرفت و مچاله کرد. چون نام مرادی پای این کاغذ بود. حالا من یادواره شهدا را فراموش کرده‌ام و حضور پیدا نکردم . در یادواره شهدای ارتش حضور پیدا کردم، وظیفه‌ام هم بود. با حضور دکتر لاریجانی در یادواره شهدای استان شرکت نمودم و ساعت 12 شب از یادواره شهدای استان خارج شدم، ردیف اول شرکت کنندگان نشسته بودم اما می‌گویند مرادی در یادواره شهدای استان شرکت نکرد، این انصاف است از جهت ارزش ها و اصول، شما خودتان می‌دانید که من فدایی نظام جمهوری اسلامی بوده و هستم، سرباز این نظام هستم، سرباز ولایت هستم، پرچم اصول‌گرایی را در شهرستان بلند کردم و شفاف گفتم: من اصول‌گرا هستم و هیچ ترسی از کسی نداشتم.

کسانی بوده‌اند که اشاره می‌کردند ما به مسجد نمی‌رفتیم و در خانه‌مان عبادت می‌کردیم، اینها را به مسجد بردیم. در راهپیمایی 22 بهمن و ایام‌الله دیگر آمدند و همراه ما شرکت کردند. آیا اینها وفاداری به نظام جمهوری اسلامی و اصول و ارزش ها نبوده و نیست؟آیا حركت در جهت توسعه حسینیه‌ها و مساجد و كارهای فرهنگی و مذهبی اینها توجه به اسلام نیست . بهرحال وظیفه بود كه ما خدمت كنیم.

بخش دوم: راجع به رد صلاحیت ها

استحضار دارید که تعدادی از کاندیداهای محترم این دوره ردصلاحیت شده‌اند، من متاسفم از اینکه این آقایان ردصلاحیت شدند، باید اجازه‌ی حضور داده می‌شد تا این عزیزان شرکت می‌کردند، مردم انتخاب داشتند، انتخاب آزاد و گسترده. حالا اینکه به چه علت دیگران ردصلاحیت شدند، من نمی‌دانم.

واالله، والله، علت ردصلاحیت دیگران را من اطلاع ندارم. دیدید که خیلی‌ها در خیلی از مجالس نشستند و گفتند که مرادی باعث ردصلاحیت دیگران شده، در گزارشات محرمانه- این را مستند خدمتتان عرض می‌کنم و سندش به دستم رسید و ان‌شا‌الله آن کسی را که این گزارش را رسانده، خدمتش می‌رسم و در جای خود صحبت می‌کنم- به صورت محرمانه نوشتند که آقای فرماندار، نماینده و رئیس هیئت نظارت شهرستان باعث ردصلاحیت بعضی‌ها شده‌اند.

تو دین داری، تقوا داری؟ آقایی که چشم پیشرفت و توسعه ممسنی و رستم را نداری و ببینی و در گزارشات محرمانه می‌نویسی که فرماندار، نماینده و رئیس هیئت نظارت باعث ردصلاحیت‌ها شده‌اند، من سوگند شرعی یاد کردم که اطلاع از ردصلاحیت آقایان عزیز ندارم، حالا خودشان می‌دانند، بالاخره افراد محترمی بودند، هستند و خواهند بود، بعضی از این عزیزان حق استادی برگردن بنده داشتند مثل آقای محمد رنجبر، من می‌آمدم و می‌رفتم و در جهت رد صلاحیت استادم حرکت می‌کردم!، یا آقای گودرزی را به من منتسب کردند، یا آقای بناوی را به من منتسب کردند، همه‌اش دروغ محض بود، چه کسی باعث رد صلاحیت من شد!؟ من هم بگویم کاندیداهای دیگر {باعث رد صلاحیت من شدند}، بی‌تقوایی کنم، منطق نیست، عدالت نیست که من بخواهم این حرف‌ها را بزنم.

اما در مورد ردصلاحیت خودم خدمتتان عرض می‌کنم. می‌دانید که تا بررسی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که شخص آیت‌الله جنتی رئیس این هیئت است، صلاحیت من تایید شده‌بود تا روز 19 بهمن ماه که جلسه مجلس بود دوستان به من گفتند که آقا صلاحیت شما تایید است و مشکلی ندارید و برویدکارتان را پیگیری کنید.

در روز 22 بهمن ماه ساعت ده شب آقای فرماندار با من تماس گرفت  که نتیجه صلاحیت‌ها آمده  و تشریف بیاورید و نامه را بگیرید. رفتم و متاسفانه ملاحظه کردم که نوشته‌اند: به استناد بند 1 ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی صلاحیت شما در شورای نگهبان رد شد. بند 1 ماده 28 می‌گوید: اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از شرایط داوطلبن است.

وقتی این را ملاحظه کردم تعجب نمودم و گفتم چند سال قضاوت، خودت را سرباز نطام مقدس جمهوری اسلامی بدانی و هستم، از دوران کودکی كه به سن تكلیف نرسیده بودم تقید به دین داشته ام ،آشنایی با مسجد و مراسمات مذهبی، کمک به هیئت‌های مذهبی، چرا برای من بنویسند عدم  التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی. فوراً پیگیری نمودم و افراد بزرگی را طی این چند روز به زحمت انداختم، درخواست مکتوب نوشتم، چند درخواست از شورای محترم نگهبان کردم: 1.تجدیدنظر در بررسی صلاحیتم. 2.ارائه دلیل یا دلایل ردصلاحیتم 3.وقت ملاقات حضوری برای ارائه توضیحات. هیچ کدام محقق نشد. هر چه داد زدم که دلایل من را قانون می‌گوید به من ابلاغ کنید، هیچ دلیلی به طور قانونی ارایه ندادند، البته این را به صورت رسمی عرض می‌کنم ولی به صورت غیررسمی من با بزرگان این مملکت مذاکره داشتم، با بعضی از فقهای بزرگوار شورای نگهبان و بعضی از حقوقدانان عزیز عضو شورا به صورت غیررسمی مذاکره و دیدار داشتم. خدمت حضرت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی رسیدم. عرض کردم که من قاضی شما بودم، با ابلاغ شما قاضی بودم، خودتان نیز مرا می‌شناسید، خدمت آیت‌الله مدرسی‌یزدی رسیدم. آیت‌الله شاهرودی نوشتند طبق روال وقت ملاقات داده‌شود تا پرونده بررسی گردد وقت ملاقات كه ندادند اگر هم بررسی کردند من نمی‌دانم.

بعضی از حقوقدانان را خدمتشان رسیدم و عرض کردم که مشکل نمی‌دانم چیست؟ به من بگویید تا دفاع کنم! به صورت غیررسمی دو نفر از حقوقدانان فرمایشاتی داشتند آنها هم بر اساس حدس و گمان، نه اینکه قطعاً اشاره کنند این  موارد در پرونده شماست، بعضی از حرف‌ها به صورت غیررسمی به من منتقل شد. اشاره کردند که چون شما سد پارسیان را پیگیری کرده‌اید و سوال کرده‌اید از آقای وزیر و برای نهایی شدن این سد وزیر را زیر فشار گذاشته‌اید، می‌گویند این سد اعتبار نداشته و شما وزیر را وادار کرده‌اید و به زور مسئولین وزارت آمدند و کلنگ‌زنی نمودند و شما از مقام و موقعیت خود سوءاستفاده کرده‌ای!

اشاره کردم قانون به من اجازه می‌دهدبه عنوان نماینده‌ی مجلس سوال منطقه‌ای از وزیر داشته باشم، آیا سوال منطقه‌ای از وزیر سوال برای شخص نماینده است، یعنی من برای خودم سوال می‌کنم یا مردم؟ آیا بحث سد پارسیان مطالبه‌ی همه ممسنی و رستم نبوده و نیست؟

دولت در سال 88 تصویب کرد که این سد در سال 89 و 90 احداث شود. من سوال کردم که آقای وزیر، چرا مصوبه دولت را اجرا نمی‌کنی و بر حرفم پافشاری کردم.

در جدول شماره 18 قانون بودجه سال 90  احداث سد پارسیان آمده‌است و 3 میلیارد تومان هم برایش اعتبار در نظر گرفته‌اند؟ آیا فاقد اعتبار است؟ بعضی از آقایان که من نمی‌دانم مسئولین استانی هستند یا کشوری – به من نگفته‌اند چه کسانی هستند و این را اثبات می‌کنیم-  گزارش دروغ نوشته‌اند چون  از مرادی می‌ترسند! چون مرادی دفاع از حقوق مردم می‌کند، چون مرادی نیروهای ممسنی و رستم را در استان رشد داد، حمایت از مدیران کل در سطح استان و بچه‌های شهرستانی، عشایر، ترک و لر، اینها را من حمایت می‌کردم. مافیای قدرت در استان چون از حضور ما می‌ترسیدند گزارش کذب نوشتند که چهره‌ی مرادی تخریب شود.

یک مطلب دیگری که  می گفتند. یک شخص که با این مجموعه ارتباط کامل داشت، کارتش را نشانم داد، از محققین بود، گفت: می‌گویند شما را به خاطر اینکه درحوزه انتخابیه ات گفته ای وزیر را زیر سوال می برم ، یعنی اگر یک مطالبه قانونی مردم داشته باشند و وزیری یا زیر مجموعه‌اش اجرا نکند و من گفتم پیگیری می‌کنم و منتهی هم بشود به سوال و سوال از وزیر بکنم، این را برای من گزارش کردند و گفتند این دارد سوءاستفاده می‌کند!

و یا موارد دیگری مثل اینکه در انتخابات دور گذشته می‌گویند تقلب شده و شناسنامه پاک کردند و شما اطلاع داشتید، والله من از صبح حدود ساعت شش و نیم، هفت در فرمانداری بودم تا ساعت10 و 11 شب. هر کسی هم حتی آمد پیش من و گفت: دو تا شناسنامه دارم، گفتم: نه، هر کسی که می‌خواهد بیاید به من رای بدهد، من شناسنامه نمی‌خواهم.

بهر حال به صورت رسمی چیزی به من ابلاغ نکردند و تا الان هم درخواست دارم.

اما یک مطلب را خدمت شما عزیزان عرض می‌کنم؛ شورای محترم نگهبان وظیفه قانونی دارد و طبق قانون اساسی باید صلاحیت داوطلبین انتخابات را بررسی کند، احراز صلاحیت هم بشود و من این را اصلاً شکی ندارم واعتقادم هم براین است که به عنوان کسیکه حقوق رامی‌دانم صلاحیت ها هم باید بررسی شودو تأیید شود .

هرچندالان هم عقیده دارم که«رد صلاحیتم»  غیرقانونی بوده ودلیلی رسمی به من ارائه ندادند. به خاطریک مطلب وآن هم ولایت پذیری ، مقام معظم رهبری تاکیدکردندکه آقایان داوطلبین نهایتاًحرف شورای نگهبان را بپذیرند علی‌رغم اینکه استدلال دارم که - ردصلاحیتم- غیر قانونی  است ولی تمکین می‌کنم وبه لحاظ حرف مقام معظم رهبری می‌پذیرم وازشمادوستان،عزیزان وهوادارانی که دارم خواهش میکنم ک به هیچ وجه نگران نباشید ،هرچیزی که مشیت الهی باشد پیش می‌آید ،من سرباز نظام جمهوری اسلامی هستم ،فدایی نطام جمهوری اسلامی هستم وهیچ وقت هم رهبرم ونظامم راتنها نخواهم گداشت. بایدتمکین بکنیم اماشیطنت افراد را فراموش نمی کنم. افرادی که همچون آل سعود همیشه خواهان در قدرت  ماندن هستند ،این افراد بدانند، افرادی که شیطنت کردند بدانند، آنهاکه می خواهند همیشه درقدرت بمانند  -بدانند-،قدرت همیشه دردست شما نمی‌ماند،امروزدست شماست،فردا دست دیگری،آدم باید شیفته خدمت باشدنه تشنه قدرت.

بعضی ها اشاره کردندکه، شما بروید درفلان شهرستان همجوار دست فلان آقا را ببوسید،قطعاًمشکل شما حل میشود ،من عزت و افتخار ممسنی ورستم رافدای پست ومقام نکردم ونخواهم کرد. این آقایانی که فکرمی کنند مافیای قدرت هستند و همیشه در قدرت هستند بدانند مردم اینها را می‌شناسند، اینها خوار و ذلیل خواهند بود، گزارشاتی که اینها نوشتند، بعداً برای مردم رو می‌شود، به مردم ارائه می‌شود تا مردم هم اینها را بشناسند. من از ناحیه‌ی اشخاص حقیقی هیچ مشکلی نداشتم، اشخاص حقیقی هم اگر نوشتند اصلاً مورد توجه قرارنمی‌دهم ولی آن اشخاص حقوقی که شیطنت کردند بدانند  که مستنداتشان را دارم و در دادگستری شکایشان را خواهم کرد تا به سزای اعمالشان برسند.

بخش سوم : در مورد انتخابات 12 اسفند

شما می دانید که انتخابات یعنی دخالت مردم در سرنوشت خودشان. مردم بر اساس اصول قانون اساسی برای اداره‌ی امور کشور از طریق انتخابات و حضور در صحنه اقدام می کنند. یکی از این انتخابات‌ها، انتخابات مجلس شورای اسلامی است. ما نباشیم بلاخره نظام مقدس جمهوری اسلامی هست، ما تاکیدمان بر این است که مردم سخن مقام معظم رهبری را جامه‌ی عمل بپوشانند و به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنند. حضور در انتخابات مشت به دهان دشمن است . وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی است . حضور در انتخابات دلالت بر ولایت‌پذیری دارد دغدغه مقام معظم رهبری این است كه انتخابات پر شور برگزار شود و مردم بیش از گذشته در انتخابات شركت كنند ،و تاکید می‌کنم همه مردم چه طرفداران بنده حقیر و چه طرفداران کاندیداهای دیگر که در صحنه حضور ندارند همه بیایند و شرکت کنند و مهر تایید دیگری بر نظام جمهوری اسلامی بزنند و دشمنان این نظام را مایوس کنند.نظام جمهوری اسلامی به حضور مردم احتیاج دارد . بهترین نوع نطام حکومتی در دنیا، همین جمهوری اسلامی است، نظامی که در راسش ولایت فقیه قرار دارد و توصیه‌هایی در امور مختلف دارد و حالا پیرامون حضور در انتخابات توصیه کردند، پیرامون صلاحیت ها توصیه کردند حالا اگر عمل نشد، بلاخره آن بحثی است اما نباید ما نظام را فراموش کنیم و رهبری را تنها بگذاریم و در انتخابات باید حضور داشته باشیم.

نکته دیگر هم به طرفداران می‌گویم، خواهش و تمنایی که دارم این است که حرمت هواداران و طرفداران کاندیداهای دیگر را که در صحنه حضور دارند یا ندارند را، داشته‌باشید. انتخابات تمام می‌شود بعد از آن ما در شادی‌ها، شیون‌ها، مراسمات اجتماعی، در محافل و مجالس همدیگر را می‌بینیم، این احساسات چند روزه باعث نشود که دیگران ناراحت بشوند، نشان بدهید که اگر طرفدار مرادی  هستید ،انسان‌های سرآمدی از لحاظ ادب و فرهنگ هستید و این را اثبات کنید.

باید این را هم اشاره کنم که برای من فرقی نمی‌کند که چه کسی انتخاب می‌شود، طایفه و تیره برای من مهم نیست، حوزه ممسنی و رستم و نظام جمهوری اسلامی برای من مهم است، فارغ از طایفه گرایی و فارغ از احساسات.

بالاخره این را هم نظام جمهوری اسلامی اثبات کرد که اگر کاندیدایی برای اولین بار هم درممسنی و رستم به صحنه بیاید ، می‌توانند رای بیاورد و الان این چهار نفر که حضور دارند، بار اولشان است، شما عزیزان هم فارغ از بحث طایفه‌گرایی بررسی و تحقیق بکنید که چه کسی واقعاً می‌تواند خدمتگزار خوبی برای مردم باشد، کسی که دنبال قدرت باشد ، کسی که دنبال ثروت باشد را انتخاب نکنید، کسی که به دنبال این است که مردم سکوی پرتابش باشند را انتخاب نکنید. بعضی ها نگاهشان، نگاه به قدرت است. فکر می‌کنند که این مردم را نردبان خودشان قرار بدهند و حضور پیدا کنند و در کرسی نمایندگی مجلس به قدرت سیاسی دست یابند و از این طریق در قدرت سیاسی بمانند.

من قبلاً هم گفته‌ام و دوستان عزیز هم می‌دانند و بارها و بارها در تریبون‌های مختلف تاکید کرده‌ام و گفته‌ام: "کرسی قضاوت صد شرف بر نمایندگی دارد". این حرف من قبل از انتخابات دور گذشته بوده، در دوره نمایندگی هم بوده و الان هم هست. کرسی قضاوت را در این نظام از هر کرسی دیگر به جز رهبری نظام، بهتر می‌دانم و به این هم افتخار می‌کنم. حالا اگر کسی بخواهد به قدرت برسد اینها را بشناسید و خودتان در موردشان تصمیم بگیرید. من نمی‌خواهم معرفی کنم اینها را خودتان بشناسید.

اما سخن آخر : تشکر و قدردانی ویژه‌ دارم‌ازمردم وهمه ی عزیزانی که در دوره ی هفتم ،هشتم ونهم آمدند وهمراهی کردند و ما همیشه برایشان زحمت ایجاد نمودیم. من دست تک تکشان را می‌بوسم وبرای همیشه خودم راپایبند ومتعهد می‌دانم که این بزرگی ومردانگی ومنش این عزیزان راکه بار زحمات ما را دراین دوره ودرادوارگذشته به دوش کشیدند،فراموش نکنم وبه این عزیزان پای بند باشم. ازصمیم قلب ازخواهران وبرادران عزیز وازهمه‌ی کسانی که دراین چندسال برای من زحمت کشیدندوشبانه‌روزتلاش کردند،تشکرمی‌کنم. من معصوم نبوده ونیستم،ممکن است دردوره‌ی نمایندگی یادردوران قضاوتم ناخواسته حقی ازکسی نزد من ضایع شده ‌باشد،ازپشت همین تریبون حلالیت می‌طلبم وامیدوارم كه عفوکنند.

تشکرمی‌کنم ازصبروحوصله‌ای که به خرج دادیدوان‌شاءالله تازمانی که زنده هستم برای سربلندی ممسنی ورستم تلاش خواهم کرد.

والسلام علیكم و رحمت الله و بركاته

نوع مطلب : نام آوران وبزرگان ممسنی، 
برچسب ها : متن کامل سخنرانی عبدالرضا مرادی قبل از آغاز انتخابات،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 17 اسفند 1390
دوشنبه 3 تیر 1398 ساعت 10 و 36 دقیقه و 37 ثانیه

You revealed that fantastically.
cialis 5mg prix buy cialis cheap 10 mg discount cialis tadalafilo cialis online napol american pharmacy cialis enter site 20 mg cialis cost generico cialis mexico rx cialis para comprar cialis per paypa
یکشنبه 2 تیر 1398 ساعت 18 و 35 دقیقه و 10 ثانیه

Superb data. Appreciate it!
comprar cialis navarr interactions for cialis cialis 100mg suppliers prices on cialis 10 mg cialis alternative click here take cialis 40 mg cialis what if i take order cialis from india cialis 20mg prix en pharmacie rezeptfrei cialis apotheke
شنبه 1 تیر 1398 ساعت 10 و 54 دقیقه و 41 ثانیه

You actually reported that very well!
cialis prezzo in linea basso import cialis cialis australian price calis cialis generic tadalafil buy can i take cialis and ecstasy cialis 100 mg 30 tablet cialis rckenschmerzen prices for cialis 50mg female cialis no prescription
سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 23 و 45 دقیقه و 43 ثانیه

Seriously all kinds of amazing material!
cialis super acti dosagem ideal cialis non 5 mg cialis generici cialis for sale south africa cialis price in bangalore cialis diario compra discount cialis acquisto online cialis tadalafil 20mg where to buy cialis in ontario
یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 20 و 47 دقیقه و 02 ثانیه

Cheers! Loads of write ups!

low cost cialis 20mg tadalafil tablets il cialis quanto costa acquistare cialis internet link for you cialis price cialis generico in farmacia cialis cipla best buy generic cialis can i take cialis and ecstasy enter site 20 mg cialis cost
یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 06 و 11 دقیقه و 22 ثانیه

Nicely put, Kudos.
we recommend cialis info side effects of cialis generic cialis at walmart tadalafilo purchasing cialis on the internet price cialis per pill cialis 5mg billiger viagra vs cialis vs levitra cialis e hiv we choice cialis uk
شنبه 25 خرداد 1398 ساعت 16 و 38 دقیقه و 57 ثانیه

With thanks! Quite a lot of write ups.

cialis e hiv cialis dosage amounts cialis canada on line low cost cialis 20mg cialis et insomni weblink price cialis cialis side effects dangers are there generic cialis american pharmacy cialis online cialis
پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 21 و 22 دقیقه و 35 ثانیه

Superb material. Thanks a lot.
cialis baratos compran uk cialis herbs tadalafil 10 mg look here cialis cheap canada we use it 50 mg cialis dose cialis 100mg suppliers wow cialis 20 tadalafil 10 mg cialis for sale cialis kaufen bankberweisung
چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 18 و 16 دقیقه و 36 ثانیه

With thanks. Plenty of postings.

200 cialis coupon cialis free trial no prescription cialis cheap tadalafilo tadalafil 5mg cialis super acti comprar cialis 10 espa241a cialis cipla best buy canadian discount cialis cialis taglich
دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 14 و 33 دقیقه و 30 ثانیه

Nicely put. Thank you.
cialis efficacit brand cialis generic cialis generique where to buy cialis in ontario cialis purchasing side effects of cialis cialis 5 mg funziona cialis flussig cialis dosage amounts cialis usa cost
یکشنبه 19 خرداد 1398 ساعت 08 و 27 دقیقه و 48 ثانیه

You said it adequately.!
prezzo cialis a buon mercato buy generic cialis canadian discount cialis tadalafil 5mg callus cialis super kamagra prices for cialis 50mg generico cialis mexico interactions for cialis cialis manufacturer coupon
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 03 و 34 دقیقه و 55 ثانیه

Kudos! An abundance of write ups!

prezzo di cialis in bulgaria cialis professional from usa free cialis cialis generico best generic drugs cialis order cialis from india we recommend cheapest cialis cialis qualitat click now cialis from canada no prescription cialis cheap
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 ساعت 16 و 51 دقیقه و 28 ثانیه
日本一流のストアを目指す顧客に最高なスーパーコピーブランドの高品質と良いサービスをご提供しておる専門店でございます。
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 ساعت 16 و 50 دقیقه و 57 ثانیه
はいろいろなブランド コピー 激安の人気アイテムを取扱うファッション通販サイトです。ブランド スーパーコピー 激安
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 ساعت 16 و 49 دقیقه و 44 ثانیه
スーパーコピーブランド,時計、バッグ、財布 偽物通販専門店!
چهارشنبه 28 فروردین 1398 ساعت 03 و 58 دقیقه و 52 ثانیه
一番ブランドliveブランドコピー服通販!ブランド服偽物を高め18年人気新作
پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 04 و 06 دقیقه و 27 ثانیه

Amazing posts. Thank you.
buy vistagra online safe online pharmacies mexico canadian medications pharmacy online canadian pharmacy drugs for sale in mexico canadian discount pharmacies in ocala fl canadianpharmacyusa24h viagra canadiense canadian pharmaceuticals companies pharmacy canada 24
جمعه 16 آذر 1397 ساعت 05 و 36 دقیقه و 55 ثانیه

With thanks, Quite a lot of forum posts!

we like it cialis soft gel the best site cialis tablets cialis 20mg preis cf can i take cialis and ecstasy rezeptfrei cialis apotheke cialis bula cialis without a doctor's prescription cialis purchasing online prescriptions cialis cialis prezzo di mercato
پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 10 و 25 دقیقه و 24 ثانیه

Thank you! Ample postings.

cialis preise schweiz buy cialis online cheapest we recommend cheapest cialis cialis 5 mg recommended site cialis kanada buy cheap cialis in uk cialis mit grapefruitsaft free cialis link for you cialis price cialis dosage recommendations
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 14 و 15 دقیقه و 37 ثانیه

Really tons of terrific advice!
we like it cialis soft gel viagra cialis levitra acheter du cialis a geneve ou trouver cialis sur le net cialis sans ordonnance cialis usa cost the best choice cialis woman cialis vs viagra prices for cialis 50mg achat cialis en suisse
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 02 و 47 دقیقه و 38 ثانیه

Truly a lot of good tips!
warnings for cialis cialis dose 30mg tesco price cialis cialis efficacit cialis 50 mg soft tab cialis generic tadalafil buy cialis dosage cialis vs viagra 5 mg cialis coupon printable cialis sans ordonnance
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 15 و 44 دقیقه و 27 ثانیه

Terrific tips. Many thanks!
free generic cialis overnight cialis tadalafil prices for cialis 50mg cialis 05 free generic cialis venta cialis en espaa cialis prices walgreens price for cialis bulk cialis india cialis 100mg cost
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 04 و 21 دقیقه و 20 ثانیه

Thanks! Good information.
tadalafil 10 mg cialis prezzo di mercato american pharmacy cialis cialis cost cialis cipla best buy only here cialis pills cialis generic tadalafil buy cialis 30 day trial coupon cialis daily reviews cialis farmacias guadalajara
دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 04 و 05 دقیقه و 08 ثانیه

Amazing info. Thanks.
cialis venta a domicilio cialis 200 dollar savings card buy cialis online cialis venta a domicilio tadalafil achat cialis en itali cialis taglich cialis uk where to buy cialis in ontario get cheap cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 15 و 34 دقیقه و 30 ثانیه

Cheers! I like this!
cialis prices sialis cialis professional from usa cialis en mexico precio il cialis quanto costa cialis diario compra generic cialis soft gels cialis 20mg preis cf cialis preise schweiz cialis online deutschland
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 03 و 45 دقیقه و 05 ثانیه

Wonderful data. Thank you.
cialis generico en mexico generic cialis 20mg uk free generic cialis cialis kaufen cialis bula cialis tadalafil online warnings for cialis cialis generico in farmacia recommended site cialis kanada buy cialis sample pack
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 16 و 57 دقیقه و 25 ثانیه

With thanks. Very good information!
cialis mit grapefruitsaft cialis super acti cialis 30 day trial coupon online cialis cialis australian price cialis billig cialis sale online interactions for cialis cialis qualitat cialis rezeptfrei sterreich
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 05 و 00 دقیقه و 40 ثانیه

You said this very well!
non 5 mg cialis generici cialis daily reviews cialis side effects viagra vs cialis vs levitra safe dosage for cialis cialis patentablauf in deutschland brand cialis nl we like it cialis price cialis tablets buy cialis sample pack
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 16 و 30 دقیقه و 07 ثانیه

Amazing stuff, Kudos.
we recommend cheapest cialis cialis sans ordonnance get cheap cialis cialis pills we like it safe cheap cialis cialis side effects click now buy cialis brand cialis rezeptfrei low cost cialis 20mg the best site cialis tablets
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 04 و 26 دقیقه و 29 ثانیه

Lovely forum posts. Thank you!
il cialis quanto costa the best site cialis tablets cialis 5 mg buy cialis kamagra levitra cialis savings card click now cialis from canada compare prices cialis uk generic cialis levitra buying cialis in colombia sublingual cialis online
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
آمار 1 3 4 1